kuracji woreczkiem gorczycy na piersiach. Zabezpieczenie zabiegów B.S.M. usunięciem przedmiotów z rąk i głowy, uwarunkowane jest zapobieżeniem ewentualnym zakłóceniom w przebiegu bioemanacyjnego sprzężenia zwrotnego, zachodzącego pomiędzy przyłożoną ręką na głowie a mózgiem. Z tych samych powodów należy w trakcie zabiegu, a nawet podczas kuracji, unikać dłuższej styczności bezpośredniej ludzi lub zwierząt z ciałem leczącego się B.S.M.. Trzymający w celach leczniczych rękę na głowie chorego winien unikać jednoczesnego dotykania innych części jego ciała (np. w celu zamknięcia tzw. „pętli obwodu", tak jak czyni to przy swojej presopunkturze Harris Clive), ponieważ blokując obwodowy układ nerwowy mogą zmniejszać się rezultaty zabiegów B.S.M.. Najlepiej jest, aby chora osoba w trakcie kuracji spała sama.

            W trakcie trzymania ręki na głowie, spośród zakrytych nią ośrodków kory mózgowej (mózgowia) reagują tylko ośrodki zawiadujące chorą częścią organizmu, co uzewnętrznia się także w postaci następujących doznań wewnętrznych: rozchodzącego się ciepła, chłodu, mrowień, kłuć, pulsacji, a niekiedy także przemijającego wzmożenia się lub pojawienia bólu (np. przy reumatyzmie). Doznania te ustępują z chorego miejsca, w zasadzie już w trakcie zabiegu lub po pewnym czasie od jego wykonania, a po nich następuje stopniowe znieczulanie bólu lub procesy lecznicze, jeśli nie towarzyszą im bóle. Są to objawy reakcji ozdrowieńczych organizmu miejsc chorych, przeważnie powodowane wzmożonym ich ukrwieniem w miejscach o zwężonym prześwicie naczyń krwionośnych, np. w stawach kolanowych reumatyków. Dzięki, tym selektywnym doznaniom, już w pierwszym zabiegu mamy ułatwione rozpoznanie pierwszych reakcji leczniczych, które rokują nam w zasadzie nadzieję na skuteczność działania zabiegami B.S.M., pozwalają na lokalizowanie chorych miejsc w organizmie, co-lekarzom może poważnie pomóc w diagnozowaniu miejsc chorych i wykrywaniu chorób utajonych.

            Często pomiędzy przyłożoną ręką na powierzchni, czaszki a miejscem przykrytym nią na głowie odczuwamy również odczucia swędzenia i pieczenia powierzchni dłoni i głowy, pulsację na głowie pod ręką, a nawet lekkie wyładowania elektryczne lub odczucie lekkiego nacisku wewnętrznego na mózg. Doznania te, podobnie jak w miejscach chorych, są przejściowe i zjawiają się na ogół po 5-7 minutach trzymania ręki, a mijają już w trakcie zabiegu lub po pewnym czasie po zabiegu. Następnie zjawiają się procesy lecznicze jak np. regeneracja uszkodzonej tkanki, czy ustąpienie bólu.

następna strona

spis treści

str.99    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM