Pozycja nr 1

Ryc. 22 Rysunek — „Układ dłoni na czubku czuciowym w pozycji nr 1 - widok od czoła".

ność małego przesunięcia dłoni do tyłu do około 0,5cm. (Muszę już teraz zaznaczyć, iż tolerancja dokładności układu rąk w poszczególnych pozycjach w strefie czuciowej, mieści się w granicach - do około 0,5cm). Potem kciuk winien być odchylony w celu spłaszczenia wewnętrznej powierzchni dłoni.

            Sposób ten, chociaż najwygodniejszy i najszybszy w ustalaniu układu dłoni na czubku czuciowym, a zarazem w pozycji 1, jest najmniej dokładny i pewny, ponieważ dochodzi, jeszcze do tego trudność w dokładnym ustaleniu samego wgłębienia po ciemiączku małym. Sposób ten należy stosować zatem dopiero po dokładnym ustaleniu czubka czuciowego sposobem pierwszym (przy pomocy centymetra) i po nabraniu już pewnej wprawy w odnajdywaniu go pierwszym lub drugim sposobem.

            Pomocniczym sprawdzaniem układu dłoni w strefie czuciowej w każdej z 5 pozycji może być ustalanie, czy aby dłoń nie wyszła nam, przed linię przeprowadzoną poprzecznie przez puszkę mózgową z punktów przedusznych (Patrz na ryc. nr 19 na linię przerywaną oznakowaną literą b, przeprowadzoną na schemacie od punktu przedusznego). (Układ dłoni na czubku czuciowym w poz. 1 patrz ryc. 22 i 23).

następna strona

spis treści

str.78    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM