W celu uzyskania szybkiej i pełnej regeneracji tkanek należy rozpocząć zabiegi B.S.M. jak najszybciej, najlepiej zaraz po zaistnieniu urazu. W tym celu należy dobrać odpowiednią pozycję układu ręki na głowie. Przeważnie, przy urazach powierzchniowych, nie stwarza to większych trudności, gdyż mogą to być tylko pozycje: 2-ga lub 3-cia. Jeśli natomiast mamy do czynienia z podobnymi przypadkami wewnątrz organizmu (np. w jamie brzusznej, po silnym uderzeniu) to wówczas potrzebne jest postawienie dokładnej diagnozy, czy uszkodzony jest jakiś narząd wewnętrzny, czy mięśnie, szkieletowe lub sam szkielet kostny, ponieważ w pierwszym przypadku zastosować należy pozycję 4-tą lub 5-tą, w drugim — pozycję 2-gą, obejmującą szkielet i mięśnie szkieletowe głowy, szyi lub korpusu.

            Leczą rany i stłuczenia zabiegami B.S.M. nie należy łączyć ich z innymi zabiegami, takimi jak na przykład: kompresy, smarowania, lub naświetlania promieniami fizykoterapeutycznymi itp., o czym już uprzednio pisałem. W pierwszej pomocy ranę należy obmyć (wodą kolońską lub wodą czystą). Miejsc uszkodzonych nie należy zakrywać gazą ani plastrami, jeśli działamy zaraz zabiegami B.S.M.. Najlepiej, aby miejsca uszkodzone miały wówczas bezpośredni kontakt z powietrzem, szczególnie w trakcie zabiegów B.S.M.. Oczywiście rany należy chronić od wtórnych urazów mechanicznych, chemicznych itp. Jeśli z tych powodów zabezpieczamy rany czy stłuczenia bandażami lub gipsem, to wówczas miejsce uszkodzone bandażujemy lekko, tak aby bandaż nie dotykał bezpośrednio rany. Dobrze jest wówczas ranę otoczyć wałkiem z waty, a dopiero potem ją bandażować, gdyż w tym przypadku nie będzie on dotykał bezpośrednio do rany. W założonym gipsie dobrze jest zrobić nad raną otwór, by dochodziło do niej powietrze.

            Powstałych w trakcie leczenia B.S.M. strupów nie należy zrywać, czekając aż same odpadną, ponieważ ich, mechaniczne zrywanie wyraźnie przedłuża proces regeneracji tkanek do pełnego wyleczenia rany bez śladu, a nawet może spowodować powstanie blizny tam, gdzie tego można było uniknąć. Powstały ropień pod strupem albo się sam wypróżnia albo wsysa. Tylko w szczególnych przypadkach zerwanie strupa może okazać się potrzebne.

            Stany ropne powstają często samoczynnie pod wpływem zabiegów B.S.M., oczyszczając w ten sposób stany zapalne powstałe wokół ran z już formujących się ropni. Ropnie te zjawiają się albo pod strupami albo obok nich i opróżniają się przeważnie same. Strupy odpadają same cząstkami lub w całości, a rana nadal regeneruje się nową tkanką aż do pełnego wyleczenia jej.

            Stany zapalne i ropne powstałe w wyniku zakażenia krwi lub innych chorób wewnętrznych (np. wrzody, czyraki, wypryski uczuleniowe, zapalenia ropne dziąseł, zgorzele zębów, stany ropne

następna strona

spis treści

str.105    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM