biegach B.S.M. możemy uzyskać informacje o ciele obcym, w postaci bólów zlokalizowanych w miejscach ich istnienia. Wówczas należy zaraz zasięgnąć porady lekarza i prosić o diagnozę w tym względzie.

            Przy upewnieniu się, że takich ciał obcych w sobie nie mamy, możemy leczyć z powodzeniem stany zapalne pęcherzyka żółciowego, nerek, jelit itp. W ciągu, tygodnia, dwóch —trzech tygodni lub dłużej, w zależności od rodzaju ich przyczyn i zadawnienia. O owrzodzeniach narządów jamy brzusznej pisałem już w poprzednich punktach tego rozdziału. Wszystkie stany chorobowe w tej pozycji leczymy zabiegami 15—20 minutowymi po: 3—4 razy dziennie, przestrzegając jednocześnie diety i innych zasad profilaktyki ogólnej.

            Zatrucia żołądkowe, niestrawność i inne upośledzenia układu trawiennego, a także przemiany materii (metabolizmu) leczymy w pozycji 5-tej jak wyżej. Ostre zatrucia żołądka połączone z boleściami, wymiotami i rozwolnieniami leczymy w ciągu kilku dni, a niekiedy — kilku zabiegów, i nie tylko zatrucia pokarmowe przykładając rękę w pozycji 5-tej i trzymając ją przez 15—20 minut. W ten sposób wyleczono w ciągu 5-ciu dni bóle brzucha przy podejrzeniach o żółtaczkę zakaźną. Przy leniwym trawieniu np. z powodu spowolnionych ruchów robaczkowych jelit (perystaltyki) poprawiano trawienie i całą przemianę materii. Przy zatrzymywaniu się gazów zabiegami B.S.M. przyspieszamy ich wydalanie. Informowano mnie, że w ten sposób udzielono pomocy choremu na skręt kiszek przed przybyciem pogotowia ratunkowego, które uznało za zbędną bardziej radykalną pomoc choremu. Niekiedy przy chorobach żołądka możemy wywołać wymioty pomagające opróżnieniu żołądka, w wypadku poważniejszych niestrawności. W powyższych sytuacjach należy stosować zabiegi 3 —4 razy dziennie, przestrzegając diety.

5.11.   Leczenie chorób i dolegliwości układu krwionośnego i krwiotwórczego.

            W zasadzie wszystkie choroby układu krążenia oraz układu krwiotwórczego leczymy w pozycji 1-szej. Pomocniczo niekiedy stosujemy pozycję 5-tą, jeśli istnieje potrzeba oddziaływania dodatkowego na układ wydzielania wewnętrznego (hormonalnego) lub, jeśli przyczyną tego rodzaju chorób są narządy wewnętrzne jamy brzusznej.

5.11.1. Choroby i niedomogi serca oraz naczyń wieńcowych.

            Objawy arytmii i bólów serca oraz naczyń wieńcowych leczymy na bieżąco, uspokajając ataki serca, nawet z omdleniami, już przy pierwszym zabiegu, a choroby trwające przez dłuższy czas

następna strona

spis treści

str.115    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM