stanu zdrowia za pomocą EKG, po wyleczeniu się metodą B.S.M.. Test wypadł bardzo dobrze.

5.11.2.Choroby ciśnienia tętniczego — nadciśnienie i niedociśnienie (podciśnienie).

            Niedociśnienie i nadciśnienie wyrównujemy, w zależności od ich przyczyn i stanu zaawansowania w ciągu stosunkowo krótkiego czasu. Spadek ciśnienia możemy wychwycić nawet już w czasie jednego zabiegu, kiedy to rezultat manifestuje się zmianą koloru twarzy: blada — zaczerwienią się, przekrwiona (czerwona) — blednie. Rezultat uzyskujemy w pozycji 1-szej po 15—20 minutach trzymania ręki. Jednakże rezultaty te nie są równoznaczne z całkowitym wyleczeniem się z choroby. W tym celu należy przeprowadzić dłużej trwającą kurację (jeśli przyczyny choroby są zadawnione i poważne), postępując podobnie jak przy leczeniu profilaktycznym serca. Obniżenia nadciśnienia doświadczyłem także na sobie. Po jednym zabiegu trwającym 15 minut w pozycji 1-szej, w ciągu trzech godzin obniżyłem ciśnienie z 175/110 na 160/100. W maju 1981 roku, w czasie pobytu w Zakopanem w Domu Wczasowym, dzięki zabiegom B.S.M; uzyskałem, przez 14 dni następujące rezultaty obniżenia nadciśnienia: w pierwszym dniu pobytu miałem ciśnienie mierzone u lekarza w wysokości 210/120, po trzech dniach zabiegów B.S.M. obniżyłem ciśnienie do 145/100, w następnym dniu miałem już 150/90. W ostatnim dniu pobytu miałem już tylko 155/80, a więc w normie. W pierwszych dwóch dniach usiłowałem sprawdzić łączenie zabiegów B.S.M. z lekarstwem na obniżenie ciśnienia przepisanym mi przez lekarza. Musiałem odrzucić lekarstwa, ponieważ dostawałem bólów żołądka i miałem złe samopoczucie. Dopiero zabiegi B.S.M. bez lekarstw przyniosły należyte rezultaty, z jednoczesnym poprawianiem się samopoczucia, które pozwoliło mi na dokonywanie wycieczek w góry, a bóle żołądka od razu mi minęły. Obniżanie nadciśnienia i podnoszenie podciśnienia do normy osiągało wiele osób, które mi o tym mówiły po zastosowaniu zabiegów B.S.M.. Każda z nich odrzucała wszystkie lekarstwa na choroby ciśnieniowe.

            W celu podtrzymania uzyskanych rezultatów należy odpowiednio wydłużać okres leczenia B.S.M., aż do wyleczenia się, jeśli tylko zmiany chorobowe w organizmie nie są trwałe.

            W trakcie kuracji B.S.M. należy: przestrzegać profilaktyki, unikać podnieceń nerwowych, stresów, przemęczeń. Jednocześnie trzeba wykluczyć używki podniecające, takie jak: kofeinę (np. kawę prawdziwą), teinę (herbatę), a przede wszystkim alkohol. W zamian można pić kawę zbożową parzoną, samą lub z mlekiem, kakao, mleko, napoje owocowe itp. Można pić bawarkę (herbatę z mlekiem), ale należy jej raczej unikać, ponieważ jedna szklan-

następna strona

spis treści

str.117    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM