deł ich powstawania. Podobnie rzecz się ma przy znieczulaniu bólów samoistnych, promieniujących narządów wewnętrznych, przy nowotworach.

            Poniżej przedstawię niektóre rodzaje dolegliwości objawiających się bólami podając przy tym, w zależności od miejsca zlokalizowanego źródła tych bólów, układy rąk na puszce mózgowej w odpowiedniej pozycji, zgodnie z ich opisem w rozdziale 4.

     Bóle urazowe powstałe w wyniku: stłuczenia, sparzenia powierzchni ciała, stłuczenia, pęknięcia i złamania w szkielecie kostnym oraz bóle reumatyczne stawów, nerwobóle, bóle krzyża (korzonki) itp. leczymy w pozycjach 2-giej lub 3-ciej. Czas leczenia różny: od jednego zabiegu do kilku, nawet do kilku tygodni i dłużej, w zależności od rodzaju urazu, stanu zadawnienia, częstotliwości i systematyczności zabiegów B.S.M. oraz stopnia przestrzegania profilaktyki np. nie nadwyrężania zbędnym ruchem kończyn, itp.

  Bóle głowy i migreny w zależności od przyczyn leczymy: przy stanach podrażnień nerwowych, upośledzonego krążenia krwi, (np. nadciśnienie) itp. w pozycji pierwszej. Bóle głowy pochodzenia ogólnoorganicznego — migreny, lub z powodu upośledzonego trawienia, itp. — w pozycji piątej. Bóle te znieczulamy po jednym lub kilku zabiegach, (a niekiedy po kilku dniach lub dłużej) w zależności od przyczyn i zadawnienia. Mogą jeszcze wchodzić w rachubę pozycje: 2-ga, w oddziaływaniach na bóle głowy, po urazach głowy lub po zmianach w mózgu; 8-ma, przy chorobach nerwu ocznego czy gałki ocznej i w oczodołach.

     Bóle narządów głowy i gardła: zębów, gardła, oczu, zatok nosowo-czołowych uszu leczymy w pozycji czwartej lub piątej. Czas znieczulania, w zależności od przyczyn, po jednym — kilku zabiegach, po tygodniu — dwóch, a czasem dłużej.

    Bóle serca i w okolicach serca (naczyń wieńcowych) w pozycji pierwszej leczymy w różnym czasie, w zależności od przyczyn, od jednego zabiegu do kilku, a przy nawrotach kilka tygodni, a nawet miesięcy.

    Bóle w jamie brzusznej i innych częściach korpusu znieczulamy, w zależności od zlokalizowanej przyczyny, w czwartej lub piątej pozycji po kilku zabiegach łub po tygodniu — dwóch i dłużej.       

5.2. Przyspieszone gojenie i zabliźnianie ran i naruszonych tkanek  w wyniku urazów i chorób.

            Stosując zabiegi B.S.M. przy gojeniu ran i urazów uzyskujemy w sposób dotychczas niespotykany, naturalny, tak bardzo szybką regenerację uszkodzonych tkanek, że możemy obserwować jej przebieg gołym okiem już po 15—20 minutach pierwszego za-

następna strona

spis treści

str.102    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM