Informowano mnie o powstrzymaniu paradentozy, a nawet jej leczeniu, ale wymaga to kilkumiesięcznych systematycznych zabiegów B.S.M.

            Uzyskałem ożywienie cebulek włosów na głowie po kilkunastoletniej łysinie, wzbudzając słaby wprawdzie, ale widoczny porost włosów tam, gdzie była gładka łysina. Rezultat ten uzyskałem także w sposób niezamierzony, przy okazji leczenia innych chorób, metodą B.S.M.. Jest to leczenie bardzo długotrwałe. Najskuteczniejszą jest pozycja druga stosowana przemiennie, na prawej i lewej półkuli. Rezultat ten wskazuje na to, iż inne osoby — którym włosy zaczynają wypadać znamionując początek łysienia, lub mają słabe włosy — mają dużo większe szanse ode mnie, zarówno na powstrzymanie wypadania włosów jak i ich porost.

            Przy chorobach kośćca (kończyn, kręgosłupa), powodujących jego rozmiękczenie z powodu odwapnienia, lub niezrastanie się pęknięć, złamań czy ubytków tkanki kostnej, poprzez zabiegi. B.S.M. możemy wpływać na jego regenerację i wzmocnienie kości. Na przykład możemy przyspieszyć, regenerację ubytku kostnego, w wyniku operacyjnego wstawienia w to miejsce kostnego łącznika regeneracyjnego. Zabiegi B.S.M., w zależności od części leczonego kośćca, stosujemy w pozycji 2 lub 3 przez kilka miesięcy, systematycznie, co najmniej dwa razy dziennie.

            Przy martwicy części ciała np. kończyn, uzyskujemy jej ustępowanie, mogąc uniknąć w takich sytuacjach niezbędnych dotychczas amputacji kończyn (jeśli oczywiście nie działamy za późno).

5.4. Leczenie żylaków i hemoroidów.

            Żylaki w stanie początkowym, jeszcze nie nabrzmiałe do pękania, po dłuższym okresie zabiegów (kilka miesięcy lub krócej) zanikają. Natomiast żylaki już bardzo nabrzmiałe, mogą pękać po kilku dniach zabiegów; przy dalszych zabiegach miejsca pęknięć i wylewów podskórnych szybko goją się, a wylewy ustępują. Rany po pękniętych żylakach, powstałe przed zabiegami B.S.M., regenerują się, w zależności od ich zadawnienia, po kilkunastu dniach lub tygodniach, o czym pisałem już uprzednio.

            Hemoroidy leczymy, podobnie jak żylaki, w pozycji 2-giej.

5.5. Leczenie półpaśca.

            Półpasiec, choroba wirusowa powierzchni ciała, leczony jest zabiegami B.S.M. również w stanach zaawansowanych. Już w pierwszych zabiegach uzyskujemy znieczulenia bardzo dokuczliwych w tej chorobie bólów. Rany otwarte na powierzchni ciała zasklepiają się i goją. Czas leczenia zależy od stanu zaawansowania choroby i trwa kilka lub kilkanaście tygodni. Stosujemy w za-

następna strona

spis treści

str.108    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM