nach początkowych leczą się w ciągu kilku dni, natomiast w stanach zaawansowanych — w ciągu kilkunastu dni. Chrypy chroniczne w stanach ciężkich leczy się odpowiednio dłużej. Bóle towarzyszące znieczulamy po kilku zabiegach.

5.10.3.Przeziębienia i katar.

            Silne przeziębienia z podwyższoną temperaturą ciała, dreszczami, kaszlem i katarem, leczymy bardzo szybko w pozycji 7-mej. W pozycji tej, proporcjonalnie do stanu przeziębienia, uzyskujemy po kilku zabiegach 10—15 minutowych (najlepiej przed snem, aby być już w łóżku z przygotowaną zmianą bielizny nocnej) bardzo silne rozgrzania wewnętrzne i poty przy każdym zabiegu. Niekiedy rozgrzania wewnętrzne są tak silne, że trzeba zabieg na chwilę przerwać; poty w tym czasie są niezwykle obfite, tak że zgarnia się je z czoła ręką. Przy słabszym przeziębieniu objawy te są proporcjonalnie słabsze. Potem w ciągu nocy pocimy się nadal i przeważnie rano jesteśmy całkowicie zdrowi. W ciągu takiej nocy zrzucałem temperaturę o około 1,8°C. Podobne reakcje potwierdzały mi inne osoby. Tylko jeśli mamy przy takim przeziębieniu katar zaawansowany, to w drugim dniu staje się on bardzo obfity i wodnisty, a w trzecim dniu gęstnieje nam. Z tego powodu ruchy wykrztuśne są bardzo gwałtowne, w postaci napadowych kaszlów. Wówczas należy zastosować parokrotnie pozycję 5-tą, przy której katar i kaszel mijają po kilku zabiegach. Katar w stadium początkowym likwidujemy, w pozycji 5-tej kilkoma zabiegami trwającymi po 15—20 minut. W pozycji tej leczymy także katary chroniczne, przeważnie towarzyszące chronicznym zapaleniom zatok nos owo-czołowych, które także leczymy w pozycji 5-tej.

5.10.4.Choroby jamy brzusznej i poszczególnych jej narządów.

            Przed rozpoczęciem zabiegów w pozycji 5-tej należy mieć uprzednio dokładną diagnozę lekarską, czy przyczyną objawów chorobowych brzucha (lub przy leczeniu w tej pozycji chorób w innych okolicach organizmu) nie są ciała obce rozmieszczone w brzuchu, np. czy nie mamy za dużych złogów w pęcherzyku żółciowym, które przy energicznych ruchach wyrzutowych powodowanych zabiegami B.S.M. nie doprowadzą zaczopowania przewodu żółciowego, tak jak to miało miejsce u mnie. Przy małych złogach (kamyczkach) żółciowych, ruchy te mogą usunąć je z woreczka żółciowego. Podobnie ma się rzecz z kamieniami w miedniczkach nerkowych lub z piaskiem w nerkach. Dotyczy to również innych ciał obcych, mogących przemieszczać się wewnętrznie, np. kule pistoletowe, lub inne ciała metalowe połknięte, np. przez dzieci. Jak dotychczas, w takich przypadkach leczy tylko skalpel chirurga. Przy nieświadomości powyższego stanu rzeczy, przy za-

następna strona

spis treści

str.114    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM